Nowości

2015-04-27 10:18

Z profesjonalnych serwerów korzysta się obecnie niemalże wszędzie, gdzie tylko istnieje rozbudowana sieć informatyczna. Spotykamy je chociażby w siedzibach firm, choć korzysta z niej także każda strona internetowa. Istnieją na rynku firmy zajmujące się tworzeniem takich serwerów i udostępnianiem na nich wolnego miejsca. 

Nikomu nie trzeba jednak mówić o tym, że serwerownie w których znajdują się takie komputery muszą być prawidłowo urządzone, aby serwery były faktycznie stabilne i niezawodne. Do najważniejszych elementów należy tutaj rack. Słowo to jest zazwyczaj kojarzone ze specjalnymi szafami, choć w rzeczywistości jest to ogólna nazwa całego standardu według którego wykonuje się meble, stojaki oraz inne elementy wyposażenia. 

Takie szafy rack do serwerowni z Alstor.pl zgodnie ze standardem mają szerokość 19 cali; jest ona dostosowana do wymiarów wszystkich urządzeń stosowanych w tego typu miejscach. Na rynku spotkamy wprawdzie szafy w nieco innych wymiarach, choć 19" to powszechnie przyjęty standard. Szafy takie są oczywiście wykonywane z materiałów o wysokiej jakości oraz projektowane w taki sposób, aby umożliwiały łatwe zarządzanie dużą ilością sprzętu elektronicznego w serwerowni. Sprawia to, że należą one do zdecydowanie najważniejszych elementów wyposażenia takich pomieszczeń.

2015-04-15 10:14
Nowoczesne dyski SSD stają się coraz popularniejszą alternatywą dla tradycyjnych dysków twardych. Przez długi czas były utożsamiane z kosztownym luksusem, na który nie każdy mógł sobie pozwolić. Na szczęście, ceny dysków SSD uległy obniżeniu.
 
Czym dysk SSD różni się od tradycyjnego dysku twardego? Są dużo szybsze, nie hałasują oraz są o wiele bardziej odporne na uleganie nieodwracalnym awariom, do których należą najczęściej uszkodzone sektory oraz uszkodzeniom mechanicznym. Sekret dysków SSD tkwi w ich innowacyjnej budowie. Dane na takim dysku zostają zapisane na elektronicznym chipie ( na takiej samej zasadzie odbywa się to w pendrive'ach) zamiast na tarczy magnetycznej, co ma miejsce w przypadku tradycyjnych dysków - popatrz na dyski SSD Alstor.pl gdzie masz wyszczególnione parametry najbardziej zaawansowanych dysków. Dyski SSD wyróżniają się również pod względem wydajności. Żaden dysk tradycyjny nie osiągnie aż tak zadowalających wyników.
 
Na co warto zwrócić uwagę wybierając dysk SSD? Jednym z najważniejszych kryteriów jest szybkość jego działania. Warto mieć świadomość, że między modelami dysków SSD poszczególnych producentów odnotowuje się drastyczne różnice szybkości. Laptop wyposażony w dysk SSD gwarantuje nie tylko szybszą pracę, ale przede wszystkim błyskawiczny dostęp do danych.
2015-04-07 10:11
Liczne przedsiębiorstwa, funkcjonujące na rynku informatycznym, do obsługi swojej działalności potrzebują niezwykle obszernych powierzchni dyskowych. Muszą one jednocześnie być w stanie pomieścić wszelkie dane, a także cechować się niezawodnością i szybkością działania. Przedstawione oczekiwania spełniają jedynie zaawansowane systemy, jak chociażby macierze RAID.
 
Ich konstrukcja polega na połączeniu określonej liczby dysków twardych, które współpracują ze sobą, tworząc efektywny schemat magazynowania danych. Złączone w ten sposób dyski gwarantują przede wszystkim sporą przestrzeń pamięci, ale także, dzięki skutecznej współpracy kilku układów, są dużo szybsze od standardowych rozwiań oraz zapewniają lepszą ochronę.
 
Tego typu systemu bardzo dobrze sprawdzają się w przypadku profesjonalnych zastosowań. Wymienić w tym miejscu można chociażby obszerne centra danych, które wymagają specjalnych urządzeń. Macierze RAID do Data Center tworzą specjalną infrastrukturę sieciową, zapewniającą skuteczną obsługę wielu serwerów. Z racji wydajności, a także niezawodności, są one wykorzystywane przez liczne instytucje, które prowadzą obsługę wielu użytkowników bądź opierają swoje działanie na wykonywaniu niezwykle skomplikowanych i obszernych obliczeń.
2015-04-04 10:03
Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z różnic między serwerownią a centrum danych ( z ang. Data Center). Data Center jest budynkiem lub jego częścią, składającym się z serwerowni (ang. computer room) oraz obszarów, które wspierają funkcjonowanie całego centrum. Zastosowanie takiego podziału pomieszczeń jest w pełni uzasadnione. Zapewnia on nie tylko uproszczenie serwisowania, jak również zwiększenie niezawodności przekazywania danych między komputerami oraz zapewnienie bezpieczeństwa, co jest niezbędne do harmonijnego funkcjonowania centrum danych.
Jak nie trudno wywnioskować serwery w Data Center pełnią kluczową rolę i możesz zobaczyć rozwiązania najwyższych technologi w Alstor . Muszą być przede wszystkim niezawodne ze względu na pełnione przez nie funkcje związane z obiegiem informacji. Osiąga się to m.in. przez zastosowanie układu kontroli poprawnej prac. Jaką funkcję pełni serwerownia w Data Center? Jej główną rolą jest utrzymanie pracy sprzętu serwerowego w odpowiednich warunkach. Możliwe jest to wyłącznie dzięki zapewnieniu właściwego zasilania, chłodzenia, bezpieczeństwa, łączności oraz dbałości o obsługę. Utrzymanie tych parametrów pod kontrolą jest możliwe dzięki instalacjom, które rozlokowane są w pomieszczeniach funkcjonalnych centrum danych.