Coraz popularniejsze dyski SSD w serwerach

2015-04-15 10:14
Nowoczesne dyski SSD stają się coraz popularniejszą alternatywą dla tradycyjnych dysków twardych. Przez długi czas były utożsamiane z kosztownym luksusem, na który nie każdy mógł sobie pozwolić. Na szczęście, ceny dysków SSD uległy obniżeniu.
 
Czym dysk SSD różni się od tradycyjnego dysku twardego? Są dużo szybsze, nie hałasują oraz są o wiele bardziej odporne na uleganie nieodwracalnym awariom, do których należą najczęściej uszkodzone sektory oraz uszkodzeniom mechanicznym. Sekret dysków SSD tkwi w ich innowacyjnej budowie. Dane na takim dysku zostają zapisane na elektronicznym chipie ( na takiej samej zasadzie odbywa się to w pendrive'ach) zamiast na tarczy magnetycznej, co ma miejsce w przypadku tradycyjnych dysków - popatrz na dyski SSD Alstor.pl gdzie masz wyszczególnione parametry najbardziej zaawansowanych dysków. Dyski SSD wyróżniają się również pod względem wydajności. Żaden dysk tradycyjny nie osiągnie aż tak zadowalających wyników.
 
Na co warto zwrócić uwagę wybierając dysk SSD? Jednym z najważniejszych kryteriów jest szybkość jego działania. Warto mieć świadomość, że między modelami dysków SSD poszczególnych producentów odnotowuje się drastyczne różnice szybkości. Laptop wyposażony w dysk SSD gwarantuje nie tylko szybszą pracę, ale przede wszystkim błyskawiczny dostęp do danych.